AKP’li belediye liderinin depremzedelerle görüşmesini çeken muhabir darbedildi

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Elazığ’da 2020 yılında meydana gelen 6.8’lik zelzelenin akabinde yapılan TOKİ konutlarını incelemek için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Murat Kurum Elazığ’a geldi. Bakanları takip eden Gazete Duvar Muhabiri Ardıl Batmaz, depremzederin AKP’li Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları’na reaksiyon gösterdiği anları çekerken darp edildi.

Sözcü’den Cihan Demirtaş’ın haberine göre, vatandaşların Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları’na yapmış oldukları şikayetleri görüntülediği esnada belediye liderinin muhafazaları tarafınca engellendiğini belirten gazeteci Ardıl Batmaz, karakolda yapmış olduğu şikayette şunları söylemiş oldu:

“Sayın İçişleri Bakanı ve Etraf Şehircilik Bakanımızın vilayetimize ziyaretleri niçiniyle haber takibi yapıyordum. Mustafapaşa Mahallesi TOKİ’lerinde vatandaşların Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları’na şikayetlerini haber yapma emelli kayıt altına alırken ismini bilmediğim müdafaaları olduğu kestirim ettiğim sivil giysili erkek şahıslar tarafınca imaj almam engellenmeye çalışıldı.

“Gazeteciysen bana ne kardeşim”

Basın kartım soruldu, kendilerine basın kartımı göstermeme karşın imaj almamı engellemeye devam ettiler. Kayıt almaya devam ederken Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları bana hitaben, ‘dostum onu bir indir, dostum indir’ demesi üzerine belediye liderine gazeteci olduğumu beyan ettim. Buna rağmen belediye lideri ‘bana ne kardeşim’ diyerek beni maksat gösterdi.

“Şikayetçiyim

Bunun üzerine muhafazaları olduklarını iddia ettiğim şahıslar üzerime geldiler. İmaj almamı engellediler, sağ elimi büküp iterek sürüklemeye başladılar. Sivil giysili iki kişi beni alandan alıp öteki bir orta sokağa götürdü. daha sonra üç-dört tane daha sivil giysili şahıs geldi. Burada darp edilecekken bir polis memuru gelip müdahale etti. çabucak sonrasında şahıslar da ayrıldı. İtme sırasında boyun ve karın bölgemde tırnak izleri oluştu. Olaya ait telefonumdaki manzaraları tahkikat belgesine eklenmek üzere isteğim ile teslim etmek istiyorum.

Gazeteci olmama karşın beni gaye gösteren Elazığ Belediye Lideri ile beni darp edip basın özgürlüğümü kısıtlayan açık kimliklerini bilmediğim şahıslardan davacı ve şikayetçiyim.”

Senin duşakabinin mi vardı evvelki meskeninde?”

Batmaz’ın görüntülemeye çalıştığı AKP’li lider Şerifoğulları bu sırada TOKİ konutları yakınan depremzedelere bir diyalog yaşadı. Vatandaşlar duşakabinin küçük olmasından yakınırken, AKP’li liderin yanıtı “Senin duşakabinin mi vardı evvelki konutunda? Bakanımız büyük bir müjde verdi, buna dua etmezsiniz esasen hiç bir şeye dua etmezsiniz ” oldu.