AKP milletvekili Alpay Özalan’ın 3 binden çok şikâyet evrakı birikmiş; “Ciddi bir yarar kapısı”

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan’ın toplumsal medyadan kendisine berbat kelam söyleyenler hakkında hata duyurusunda bulunduğunu, adliyede 3 binden çok şikâyet belgesinin biriktiğini söylemiş oldu.

Pehlivan, “AKP milletvekilinin ‘dava’ adamlığı” başlıklı yazısında şunları kaydetti:

“Geçenlerde kıdemli bir yargı mensubu ile sohbet ederken ‘İzmir de Alpay’a çalışıyor’ gibi bir kelam etti.

Başta anlamadım. daha sonra şunları duydum:

‘Alpay Özalan, Twitter’dan Facebook’a tüm toplumsal medya mecralarında kendisine berbat kelam söyleyen herkes hakkında kabahat duyurusunda bulunuyor. İzmir’deki bir adliyede 3 binden çok şikâyet evrakının biriktiğini âlâ biliyorum.’

Tahmin ettiğim üzereymiş: Ceza almaktan korkanlar, Özalan’ın avukatlarıyla uzlaşma yoluna gitmeyi tercih ediyor. Yani beşerler AKP milletvekiline para vererek sanık olmaktan kurtuluyor.

Konuştuğum kaynağım, ‘Ciddi bir çıkar kapısı olmasının yanı sıra, Alpay Özalan’ın hata duyurularıyla uğraşmak adliyede önemli bir mesai gerektiriyor’ dedi.

Özalan AKP’den milletvekili adayı gösterildiğinde ‘Biz, bu davanın adamıyız. Bu davaya hizmet etmek için her türlü hazırım’ demişti. Nitekim de ‘dava’ adamıymış!”