“Acil durum, kentte çadırkent riski var”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Bu bir göçmen acil durumu, kentlerde çadırkent riski var“. Emilia Romagna’nın başkanı Stefano Bonaccini’ye ‘Prens’in toplantılarına’ demek için. “Bu ciddi bir sorun. Gerçek bir acil durum var Bu, diğer hükümetlerin yıllardır ilk haberi olmasına rağmen, haberler tarafından oldukça yalanlanıyor … ama sorunların nasıl çözüleceği ile ilgileniyorum. Üç katına çıkan varışlarımız var ve bu nedenle, en azından ‘limanlar kapalı’ dediklerine göre, artık hükümette olduklarını kabul etmeliler. sadece sorunlar çözülmedi, aynı zamanda daha da kötüye gidiyor. Ve yaklaşım sorunu inkar etmekse, çözüm bulmanın daha zor olduğu açıktır. Bölgeler konferansına ihtiyacımız var ve hükümetle bir an önce görüşmemiz gerekiyor, aksi takdirde sorunlu bir sezonu riske atarız”. “Bölgeler ve belediyeler işin içine girsin. Şu anda olduğu gibi valilerin ve belediye başkanlarının üzerine her şeyi yükleyemezsiniz” uyarısında bulunuyor.

SCHLEIN

“Renzi asgari ücret konusunda yanılıyor. Harekete geçme şeklimizi akıllıca buldum, Elly Schlein ve Demokrat Parti genişledi. Öyle ki Giorgia Meloni muhalefetle görüştü. Neden yaptı? Çünkü birçok merkezin o olduğunu anladı.” -Ülkedeki sağ seçmenler bu sömürünün devam etmesini istemiyor” diyor ve ekliyor: “Artık sorun tamamen hükümette. Meloni mitinge gitti ya şimdi bakalım asgari ücret konusunda merkez sağın bugüne kadar tuttuğu pozisyonları göz önünde bulundurarak bir çözüm bulabilecek mi?

kavun

Emilia Romagna valisi, “Meloni’yi bir faşist olarak görmüyorum ve faşizme dönüş riskini görmüyorum” diyor. “Mutlaka çevrenizde kendi tarihiyle hesaplaşma sorunu olan birileri vardır. Hangi ülkede Mussolini’nin ve faşistlerin ganimetlerini evinde bulundurmaktan gurur duyan ikinci bir devlet dairesi olabilir?”

PD

Demokrat Parti’nin ‘ılımlıları’ Matteo Renzi’nin Merkezi’nden etkilenebilir mi? Bonaccini, “Demokrat Parti’den gitmemi sağlamak için bana top ateşi açmaları gerekiyor – diye temin ediyor -. Demokrat Parti’den ayrılmak zorunda kalsaydım, siyaseti bırakırdım. Umarım Renzi asla sağa gitmez”. “Hiç bir şey istemedim”, Pd “Bonaccini’nin hala yararlı olabileceğine inanıyor musunuz? Eğer öyle düşünüyorsa, Bonaccini’nin nerede daha yararlı olabileceğini tartışır ve değerlendiririz” diyor. Avrupa seçimleri.

M5S

Bonaccini, “5 Yıldız ile bile program üzerinde bir anlaşmaya varırsak bir ittifak kurmaya çalışmamız beni endişelendirmiyor, ancak sadece 5 Yıldız’a bakarsak beni endişelendiriyor” diye belirtiyor Bonaccini. “Bu bir sorun olurdu çünkü bu ülkede kendilerini asla solcu olarak tanımlamayacak bir kesim var ama böyle bir sağcıya oy vermek için onları mutlaka bulmuyoruz. Ama onları evlerinden uzakta hissettirirseniz Onlara Demokrat Parti’den veya merkez soldan bahsederseniz ya evde kalırlar ya da kendilerini diğer tarafa atarlar”. “Genel bir teklif temelinde ılımlı bir oy bile toplayabilmelisiniz”.

VANNACCI

Bonaccini, “Bakan Crosetto iyi iş çıkardı. Vannacci’yi yakmak istemiyorum ama Vannacci gibi biri kesin olarak hayvanlarla cinsel ilişki kurabilirse, bunu 80 yıl önce olanlar sayesinde yapabilir ve bunu kazığa gitmeden yapabilir” diye bitiriyor Bonaccini.