Abdulkadir Selvi: Bir yetkiliye, “Hava harekâtının gerisinden kara harekâtı gelecek mi?” diye sordum, onayladı

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Hürriyet müellifi Abdulkadir Selvi,

Öte yandan Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kelam konusu hudut ötesi operasyonu talimatını Endonezya’ya hareket etmedilk evvel verdiğini yazdı.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şöyleki:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte Dünya Kupası için Katar seyahatine davet edildiğimde bir yandan da PKK’ya yönelik Pençe Kılıç Operasyonu’nu takip ediyordum.O niçinle Katar gezisi için İstanbul Atatürk Havalimanı’nın Gurur Salonu’nda Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu görür görmez dünya kupasını kazanmış üzere sevindim.

Ama Hulusi Akar selam vermekle yetindi. Aşikâr ki harekâta ait konuşmak istemiyordu lakin operasyonu yönettiği için yüzünden sabaha kadar uyumadığı muhakkaktı. Heyette Hulusi Akar’ı bakılırsanler tebriklerini iletti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da harekâta ait açıklama yapmaktan kaçındı. Ancak harekâta ait hazırlıkların kısa bir müddetde yapılmadığı izlenimi edindim.

Bir yetkiliye, “Hava harekâtının gerisinden kara harekâtı gelecek mi?” diye sordum. Onayladı. Lakin doğal ki bu durumlarda vakit verilmez.

Yazının tamamını okumak için .

TIKLAYIN -MSB ‘Hesap zamanı’ diye duyurdu, TSK Taksim’deki hücumdan 6 gün daha sonra Suriye ve Kuzey Irak’taki amaçları havadan vurdu