2 Analist Tarih de Verdi: Ethereum Bu Felaket Düzeylere Gidiyor!

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Yakından takip edilen iki analist, son vakit içinderda Merge beklentisiyle gündemde olan Ethereum için beklentilerini aktardı. İşte detaylar…

Justin Bennett, Ethereum için “epik bir çöküş” öngördü

Popüler kripto analisti Justin Bennett, 105.500 Twitter takipçisine, Ethereum’un 2022’nin sona ermesiyle bir arada 300 dolar civarında bir ayı piyasasına işaret ettiğini söylemiş oldu. Analist, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Popüler olmayan görüş: ETH taban düzeyi muhtemelen 1.000 dolardansa 300 dolara daha yakın. ‘Bu asla olmayacak’ diyecekler. Son kripto ayı piyasasında düştü. Bu, global bir sakinlik, pay senetleri için bir ayı piyasası ve biroldukça gelişmiş ülkede yeni doruklara tırmanan enflasyon olmadan gerçekleşti.

Şu anda, Ethereum 1.600 dolardan el değiştiriyor. Bennett’in amacına yanlışsız bir hareket, piyasa bedeline göre en uygun altcoin için yaklaşık yüzde 80’lik bir aşağı taraflı risk olduğunu gösteriyor. Bitcoin’e gelince, Bennett, BTC’nin kanal dayanağını aldıktan daha sonra muhtemelen daha düşük fiyatlara yöneleceğine inanıyor. Öte yandan Bennett, ABD dolarını başka fiat para üniteleri sepetine karşı sabitleyen ABD dolar endeksinin (DXY) yükselmeye devam etmesini beklediğini söylemiş oldu. Yükselen bir DXY’nin hem Bitcoin birebir vakitte Ethereum için uyguna alamet olmadığını belirtiyor.

Benjamin Cowen, Ethereum’daki “en makus senaryoyu” aktardı

Diğer yandan kripto analisti Benjamin Cowen, fiyat hareketi açısından Ethereum (ETH) için en makus durum senaryosu olabileceğini düşündüğü şeyi ortaya koydu. Yeni bir strateji oturumunda Cowen, 400 ila 800 dolar içindeki potansiyel düşüşün ETH için nazaranbileceğimiz en makûs şey olduğunu, fakat bunun bununla birlikte boğalar için bir ömür uzunluğu fırsatı sunacağını söylüyor. Analist, aşağıdaki sözleri kullandı:

Bazı beşerler bana Ethereum’daki en makus senaryomun ne olduğunu sordu. Ben, logaritmik regresyon bandına bakar ve bunun muhtemelen ETH için en makûs senaryo olduğunu söylerdim. Mart ayında olduğu üzere yalnızca boğa piyasası takviye kümesinden reddedilecek olsaydı… Buna bir ömür uzunluğu potansiyel bir birikim kademesi olarak bakardım.

Öte yandan Cowen, yıldızların Ethereum için hizalanabileceğini de öne sürüyor. Kripto stratejistine bakılırsa, FED para siyasetini gevşetirken merakla beklenen güncellemesi devam ederse ETH farklı bir yol izleyebilir. Ethereum’un proof-of-work’ten proof-of-stake’e geçeceği Merge’ün sıkıntısız gerçekleşmesi durumunda öteki bir yolun izlenebileceğini aktarıyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere ETH kurucusu Vitalik Buterin kısa mühlet evvel Ethereum yükseltmesinin 15 Eylül’de başlayacağını söylemiş oldu.