Yıldız Tilbe: Sorun hayvan sevmekse 25 tane boa yılanı, 25 tane çakal ve 30 tane sırtlan beslerim

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Hayvanlarla ilgili yaptığı açıklamalardan dolayı eleştirilen Yıldız Tilbe adliyeye gitti. Hem ‘şikâyetçi’ tıpkı vakitte ‘şüpheli’ sıfatıyla tabir veren sanatçı, “Mesele hayvan sevmekse 25 tane boa yılanı, 25 tane çakal ve 30 tane sırtlan beslerim” dedi.

Sokak köpekleriyle ilgili toplumsal medyada yaptığı paylaşım niçiniyle reaksiyon çeken Yıldız Tilbe, geçen cuma günü avukatı Handan Bakbak ile ikinci kere adliyeye gelerek hem ‘şikâyetçi’ tıpkı vakitte ‘şüpheli’ sıfatıyla söz verdi. Tilbe, 12 Mart’ta toplumsal medya hesabından sokak köpekleriyle ilgili, “Saldıran köpek kümelerine bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin, hepsi gebersin, gebersin, insan parçalamak nedir ya” formunda paylaşım yapmıştı. Yıldız Tilbe’nin bu açıklamasıyla ilgili birtakım dernekler ve avukatlar ‘suç işlemeye tahrik’ suçlamasıyla savcılığa şikâyette bulunmuştu. Yıldız Tilbe de Leman Sam, Şevval Sam, Ceylan Fazilet, Tan Taşçı, Seren Serengil, Arto, Bircan Bali ve Cenk Eren’in de ortalarında bulunduğu sanatkarlar ve birtakım dernekler hakkında savcılığa kabahat duyurusunda bulunmuştu.

Hürriyet’te yer alan habere bakılırsa, telaffuzlarının farklı bir boyuta çekildiğini tabirinde belirten Yıldız Tilbe, “Benim yıllardır çalıştığım işletmelere tehdit telefonları, yazılı bildirimler, beni koruyanlara hakaretler yönelterek, çalışma hürriyetime kadar haksız hareketlerde bulunarak kısıtlamışlardır. Sorun hayvan sevmekse 25 tane boa yılanı, 25 tane çakal ve 30 tane sırtlan sahiplenip, İstanbul’un çeşitli sokaklarında beslemeyi düşünüyorum. ‘Hayvan sevmekse buyurun sevelim’ demek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti, Yıldız Tilbe’nin kelamıyla ne siyaset oluşturur ne de nefret duyar. Türkiye Cumhuriyeti, beşerler ve hayvanlar aleyhine süreç yapmayacak kuvvetli bir devlettir. Başıboş, sahipsiz ve saldırgan sokak hayvanları Türkiye’nin meselesidir. Bu mevzuda şikâyet edenlerin tahlil üretmesi gerekir. His ve söz özgürlüğümün kapsamında söylemiş olduğim kelam için mevzuyu öbür boyutlara taşıyan herkesten de yasal platformda hesap soracağım” dedi.