Ulusal Eğitim Bakanı Özer: Gerekli tedbirler alındığı vakit en inançlı ortamlar eğitim ortamlarıdır

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Gerekli tedbirler alındığı vakit en inançlı ortamlar eğitim ortamlarıdır. İnşallah bundan daha sonra bu biçimde salgınlar yaşanmaz. Artık farklı durumlar olsa bile okulların birinci açılacak ve son kapatılacak yerler olduğunu 2021-2022 eğitim öğretim devrinde görmüş olduk” dedi.

Vilayet ve ilçe ulusal eğitim müdürleriyle yapacağı vilayet kıymetlendirme toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Bakan Özer, 81 vilayette yüz yüze eğitime kararlı bir biçimde devam ettiklerini belirterek, “Öğrencilerimiz de öğretmenlerimiz de bir hafta dinlendiler. Başarılı bir biçimde, kararlı bir biçimde yüz yüze eğitime gerekli önlemleri alarak başlattığımuz seyahati epeyce başarılı bir biçimde devam ettirdik. hiç bir kesintiye uğramadan gerekli tüm tedbirleri alarak süreci başarılı bir biçimde nihayetlendirmek üzereyiz” dedi.

“Büyük fedakarlık gerekiyor”

Bakan Özer, 2021-2022 yılı eğitim devrinin tamamlanmasına fazlaca az bir süre kaldığını tabir ederek, “Maskeyle ders anlatmak o denli kolay değil. İklim yavaş yavaş yaza geliyor ve hayli büyük fedakarlık gerekiyor. Tüm öğretmenlerimize epey teşekkür ediyorum. Küçük çocuklarımız da büyük fedakarlıkla yaşlarına bakmadan tüm kurallara uyarak, gerekli sıhhat önlemlerini alarak 8 aydır eğitimlerine devam ediyorlar. Gerekli tedbirler alındığı vakit en inançlı ortamlar eğitim ortamlarıdır. İnşallah bundan daha sonra bu biçimde salgınlar yaşanmaz. Artık farklı durumlar olsa bile okulların birinci açılacak ve son kapatılacak yerler olduğunu 2021-2022 eğitim öğretim devrinde görmüş olduk” diye konuştu. (DHA)