Teknik Yöneticimiz Okan Buruk: “Puan farkını açarak devam etmek istiyoruz”

Leila

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Futbol A Kadrosu Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Spor Toto Muhteşem Lig’de galip geldiğimiz Trabzonspor maçının akabinde yayıncı kuruluşa değerlendirmede bulundu.

Erken yenen golden daha sonra ekibin tepkisi hakkında Okan Buruk, “Bu bir yandan ekibimizin ruhunu, düzgün oyununu, tepkisini, maçı çevirme inancını gösterdi. 1-0 daha sonrası oyuna epey erken gol yemenin telaşıyla yanlışlar yaptık. Ayağımızdaki topları vakit zaman rakibe verdik. Bu iki kadro için de geçerli oldu. Hava kurallarından dolayı iki kadro da hayli risk almadı. Yunus girişiyle oyunda tesirli oldu. Barış âlâ niyetle birinci yarıda yeterli işler yapmaya çalıştı. Birinci yarı kadro olarak epeyce düzgün işler yapmadık.. Berkan topa sahip olma manasında ve savunmada âlâ işler yaptı. Çok net durumlarımız var. Bu kadar kıymetli ve büyük bir maça göre hem şut sayımız tıpkı vakitte ceza alanında topla buluşma sayılarımız devasa yükseklikte. Daha farklı bir skorla buradan ayrılabilirdik. Üçüncü golü atıp daha erken bitirebilirdik. Trabzonspor son dakikada iki forvete dönerek yüklendi ve hava toplarında tesirli oldu. Rakibin son vuruşları tesirli olsa maç 2-2 de bitebilirdi. Maçı hakim olan, domine eden ve ikinci yarıdaki oyunumuzla hak eden taraf olduğumuzu düşünüyorum.” formunda konuştu.

Hocamız kelamlarına şu biçimde devam etti:

Oyuncularıma teşekkür ediyorum. En başta bu soğukta gelip bize takviye veren seyircimize teşekkür etmek istiyorum. Bugün stat 100 bin kişi olsa 100 bin kişi gelirdi. Bunu net bir biçimde söylemek istiyorum. Mükemmel bir taraftarımız vardı. Bu soğukta içimizi ısıttı. Biz de ikinci yarıdaki oyunla onların içini ısıttık. Günün sonunda kazanmaya devam eden bir Galatasaray var. İnşallah daha büyük başarılara…

“ŞAMPİYONLUK İÇİ HER HAFTA KAZANMAK ZORUNDAYIZ”

Teknik yönetici olarak bu ekibin başında ben varım lakin alanda gayret eden oyuncularım. Biz epey geniş bir takımız. Florya’da çalışanlarımızla epey büyük bir grup var. Bunda birlik olan Galatasaray topluluğunun büyük bir rolü var. Galatasaray topluluğunun bu sene yaşadığı beraberlik, her insanın Galatasaray için elinden geleni yapması bizim için epey kıymetli. Bu alana yansıyor ve biz alanda en uygununu yapmaya çalışıyoruz. Bu seriyi devam ettirmek istiyoruz. Şampiyon olmak istiyorsak her hafta kazanmak zorundayız. Bunu net bir biçimde biliyoruz. Puan farkını açarak devam etmek istiyoruz. Umarım bu puan farkı devam eder.

Muslera’nın ayağında bir ağrı var. Ayağına net bir darbe aldı. Umarım kıymetli bir şeyi yoktur. Muslera bizim için epeyce değerli. Türkiye Ligi için de fazlaca kıymetli. Darbenin ne getirdiğini şu an için tam bilemiyoruz.