Teknik Yöneticimiz Okan Buruk: “Camia olarak kenetlendik”

Leila

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Futbol A Kadrosu Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Muhteşem Lig’deki Antalyaspor galibiyetimizin akabinde yayıncı kuruşula değerlendirmede bulundu.

Galatasaray’da 1959’dan daha sonra 12 resmi maçlık galibiyet serisi yakalayan tek antrenör olma unvanını yaşayan Okan Buruk’un maç sonu açıklamaları şöyle:

“KAZANMAYI HAK EDEN TARAFTIK”

“İlk yarı daha dominant ekiptik. Rakibimiz uzun toplarla çıkmayı denedi. İkinci topu oynamaya çalıştılar. Defans gerisi koşular denediler. bu türlü girdikleri durumlar vardı. Maça hükmeden taraftık. İkinci yarı daha üreten, rakip alanda oynayan ve oyunu yöneten gruptuk. Bu kısımdaki durumlar ve goller bize galibiyeti getirdi. Rakibimiz bir evvelki maçlara nazaran defansif tarafı daha kompakt bir gruptu. Grupta epey fazla eksik olması, yeni oyuncuların girmesi onların hırsını ve dinamizmini artırıyor. Onların hırslarını bugün net bir biçimde gördük. Rakibimiz yeterli uğraş etti. Günün sonunda kazanmayı hak eden taraf olduğumuzu düşünüyorum. Evvelki maçlardaki üzere 3-1 yahut 4-1 yapma talihimiz vardı. Erken bitiremedik.”

“BU BAŞARIYI birlikte KAZANDIK”

“Bu periyodun başındaki teknik adam diye anlatmak daha gerçek olur. Burada tek başıma ben maç kazanmıyorum. Oyuncularım başta sahada… Takımımız, idaremiz, seyircimizin büyük hissesi var. Bugün bir daha seyircimiz harikaydı. Bir kısım taraftarımızın maça gelmesi engelledi lakin onların yerine gelenler de mükemmeldi. Bu başarıyı birlikte yaşadık, birlikte yaşıyoruz. İnşallah sonu şampiyonluk olur. Gayemiz bu. Ben de bu devrin teknik yöneticisiyim. Paydaşlar içerisinde en başta gözüken benim ancak maçları topluluk olarak kazanıyoruz. Topluluk olarak kenetlendik. Bu memnunluğu yaşıyorsak daima birlikte yaşıyoruz.”

“ÇOK UYGUN SANTRFORLARIMIZ VAR”

Maçlarda santrfora genelde konum hazırlanır fakat birkaç maç Icardi arkadaşlarına konum hazırladı. Bugün bununla ilgili çalışmamız oldu. Vakit zaman ona top geldi. kimi vakit de oyun ortasında Icardi gidip topa dokundu. İkinci yarıda pas trafiğinde onun rolu kıymetliydi. Bu da maçı rahatlatmak, topun daha fazla bizde kalmasını sağlamak ve ceza alanına daha rahat girmeyi sağladı. Ona daha epeyce orta gelecek, top gelecek. Gomis ile bir arada fazlaca düzgün santrforlarımız var. Bugün Gomis’e mühlet verememenin kederini yaşıyorum. İkisi de oynadığında elinden geleni yapıyor. Onlara daha hayli top getirirsek skor sayımız daha yüksek olacak.”

“ÜYELİK ÇOK ÖNEMLİYDİ”

“Bu periyot liderimiz Ayhan Hoca ile ikimize ocak ayında üyelik için kelam vermişti. Teşekkür ediyorum. Üyelik benim için hayli kıymetliydi. Futbola başladığım kulüp Galatasaray. 11 yaşında burada futbola başladım. ömrümün en hoş günleri burada futbolcu olarak geçti. Bu üyeliği kazanmak yalnızca futbolcu ve hoca olarak değil, genel heyette da hizmet etmek manasına geliyor. Bu da benim için fazlaca kıymetli. Liderimize ve İdare Heyetimize bir kere daha teşekkür etmek istiyorum.”

“Transfer çalışmalarımız sürüyor. Transfere değil maça odaklandık bugün. İki gün boşluğumuzda bunlarla ilgili daha yanlışsız biçimde hazırlanacağız.”