Rai, Santoro, Fazio ve Annunziata’ya karşı: “Onlara dayanamıyorum”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Rai, Fazio ve Annunziata’nın vedasıyla bir mağlubiyet aldı, onlar çok geçerli profesyoneller. İkisine de katlanamıyorum”. Michele Santoro, Rai’ye veda eden Fabio Fazio ve Lucia Annunziata’ya laf atmıyor.

Santoro, “Yaptıkları anlatılar her zaman biraz sahte. Fazio’nun kesintisiz 40 yılını Rai’de geçirdiği, Telekom’dayken La7’de çalışmaya gittiği, bir bölüm bile çekmediği doğru değil…” diyor Santoro. , Di Martedì’ye, başarılı olamayan ‘Telesogno’ projesini hatırlatıyor. “Fazio o maceradan perişan çıktı, eskisinden çok daha zengindi ama insanlar ona yanlış baktı. Rai’ye ben dönmedim. O ise döndü. Siyaset onun geri dönmesini istedi…” diyor Santoro.

Ardından gazeteci Lucia Annunziata hakkında konuşmaya devam ediyor: “Rai’den bu hükümetle aynı fikirde olmadığınızı söyleyerek ayrılırken, Silvio Berlusconi’nin başındaki garanti başkan olduğunu unutmamak gerekir. Lucia Annunziata, Paolo’dan görevi devraldı. Enzo Biagi, Daniele Luttazzi ve Michele Santoro’nun dönüşünü şart koşup istifa eden Mieli. Lucia Annunziata görevi devraldı. Bu iki meslektaş, Rai’de dışlamalardan oluşan bir kültür politikasının etrafında döndüğü eksendi”. “Şirketin onları elinde tutması iyi olur dedim. Ama ben şirket değilim ve daha önceleri, onlar dünyanın merkezindeyken bile farklı bir düşünceyi dışarıda tutan bir kamu görevlisi değilim.” babà…” diye yineliyor.