Muharrem İnce: Cumhurbaşkanı aday adayı olarak sandığa gireceğim

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, iktidarın iktisat siyasetlerini sert eleştirdi; iktidarın artık ülkeyi yönetemediğini, ekonomik krizle halkın perişan olduğunu söylemiş oldu. Öte yandan İnce, hiç bir ittifakta yer almayacaklarını deklare etti. İnce, cumhurbaşkanı aday adayı olarak sandığa gideceğini söylemiş oldu.

Muharrem İnce, Sözcü’den Cem Yıldırım’ın sorularını yanıtladı. İktidarın iktisat siyasetleri ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenen İnce, şunları kaydetti:

“Bizdeki krizin yüzde 20’si global sorun ise, yüzde 80’i yanlış idare kaynaklı”

“Erdoğan bizi yoksullukta, fakirlikte eşitledi. ‘Ben ekonomistim’ diyor. Desin bir sorun yok ancak kendisini ekonomist sanmasında sorun var. ‘Faiz sebep, enflasyon sonuçtur’ diyor. Geldiğimiz noktada enflasyonla çabayı, TÜİK yapıyor ve beceremiyor. Palavra söyleyen bir TÜİK var. Bugün nereye giderseniz gidin herkes hayat pahalılığından, raflardan, etten, sütten, mazottan, elektrikten, doğalgazdan şikâyetçi. Bizdeki krizin yüzde 20’si global sorun ise, yüzde 80’i yanlış idare kaynaklı. Enflasyonda dünya rekoru kırıyoruz.”

“Ben de Cumhurbaşkanı aday adayı olarak sandığa gireceğim”

Cumhurbaşkanı seçimine ait de konuşan İnce, “Bizim partimizde Cumhurbaşkanı adayını partiye kayıtlı üyeler seçiyor. 81 vilayette sandık koyacağız. Sandıktan kim çıkarsa o Cumhurbaşkanı adayımız o olacak. Ben de Cumhurbaşkanı aday adayı olarak sandığa gireceğim” dedi.

“Biz hiç bir ittifakta yer almayı düşünmüyoruz”

hiç bir ittifakın ortasında yer almayı düşünmediklerini söyleyen İnce, şöyleki konuştu:

“Siyasette ittifaklar olabilir. Sayın Bahçeli’ye bakınca Sayın Erdoğan’ı görüyorum. Sayın Erdoğan’a bakınca da Sayın Bahçeli’yi görüyorum. Siyasi partilerin özgürlüğünü yok etmemeliler. Ne olursan ol, bir daha gel mantığıyla siyaset yapılamaz. Seçim kazanabilirsiniz lakin yönetemezsiniz. İttifakların acil aksiyon planı, yazılı metni, vaadleri, kontratı olmalıdır. Biz hiç bir ittifakta yer almayı düşünmüyoruz. Erdoğan yorgundur, kibirlidir, akıl ve bilimden uzaktır. Seçimle sandıkla idareden uzaklaştırılmalıdır. Bunun için var gücümüzle çalışacağız.”