Meskenlere ayakkabı koklayarak giren hırsız: Kokuyorsa ve sıcaksa yeni geldiğini anlıyoruz

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Bursa polisinin hırsızlara yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 41 şüpheliden 29’u tutuklandı, 12’si isimli denetimle özgür bırakıldı. Tutuklanan 19 bayan şüpheliden Yonca S.’nin (29), sorgusunda, hırsızlık yapacağı konuta girmedilk evvel kapı önünde bırakılan ayakkabıları niye kokladığı sorusuna “Ayakkabı kokuyorsa ve sıcak ise meskene kısa mühlet evvel bir kişinin geldiğini anlıyoruz. Kapıdan, meskenden ses gelip gelmediğini dinliyoruz. bu türlü biroldukça konuta girdik, düşünce yaşamadık” cevabını verdiği açıklandı.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü grupları, geçen hafta hırsızlık şüphelilerine yönelik Bursa merkezli İstanbul, Eskişehir ve Kütahya’da eş vakitli operasyon düzenledi. Özel harekat polislerinin de dayanak verdiği operasyonda kapıları koçbaşlarıyla kırılarak girilen meskenlerde 29’u bayan 41 kuşkulu gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ise farklı adreslerden çalınan 25 milyon lira meblağında ziynet eşyası ve para ile 2 pompalı tüfek ile ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Sorgulama sırasında polislerin dikkatini en çok ‘hırsızlık’ kabahatinden 25 kaydı bulunan şüphelilerden Yonsa S.’nin, hırsızlık öncesi kapı önündeki ayakkabıları koklaması çekti.

Yonca S.’nin, bunu niye yaptığının sorulması üzerine, “Hırsızlık yapmadan evvel kapı önünde bırakılan ayakkabıları kokluyorum. Ayakkabı kokuyorsa ve sıcaksa o konuta kısa müddet evvel bir kişinin girdiğini anlıyorum. Kapıdan, içeriden gelecek sesi dinliyorum. Gürültü duyar duymaz konuta girmiyorum. Ayakkabı kokmuyorsa ve soğuksa meskene girip rahatlıkla hırsızlık yapıyorum. bu türlü çalışıyorum. Zorlukta hayatıyorum” dediği öğrenildi.

Adliyeye sevk edilen, ortalarında Yonsa S.’nin de bulunduğu 29 kuşkulu, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken, 12 kişi ise isimli denetimle özgür bırakıldı. Soruşturma sürüyor. (DHA)