Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği Hülya Gültepe: Aylık 300 lira ile nasıl geçinelim?

taklaci09

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği, 10 aydır konutunun elektriği kesik olan Hülya Gültepe, aylık 300 lira ile geçinmek zorunda kaldığını anlattı.

Sözcü’den Yavuz Alatan’ın haberine göre; doğalgazı da kesik olan Hülya Gültepe’nin eşi kalp krizi kararı vefat etti. 1900 lira dul maaşı alan ve 3 çocuğu olan Gültepe, 9 yıl paklık nazaranvlisi olduğu hastaniçin çıkartıldı.

Geçinemediğini söyleyen Gültepe, “950 lira kira veriyorum. Eşimin kefil olduğu borçtan dolayı da 650 lira ödemem var. Elimize 300 lira kalıyor. Günde 10 lira, ayda 300 liraya nasıl geçinelim?” dedi.

Gültepe şu biçimde konuştu:

“Ankara Mamak’ta, ömrün ve kentin sonundayız, konutumuzun ilerisi uzun boş topraklar… yıllar evvel bir umut ile Van’dan geldik, bu tutunduğumuz son adres lakin umut yok, sabrımız da kalmadı. Çocuklarımla birlikte karanlıktayım. Çocuk karanlıkta nasıl ders çalışacak? Kapısı açık bir buzdolabımız var, bozulacak bir şey aslına bakarsan alıp koyamıyoruz. Elektrik yok, süs üzere duruyor. Piknik tüpü ile yemek yapıyoruz. Devlet yetkililerine 40 kere dilekçe yazdım. Ne bir yanıt geldi ne de elini uzatan oldu. İş bulamıyorum lakin Suriyeli ve Iraklılara iş var.”

TIKLAYIN – 10 aydır elektriği kesik olan Hülya Gültepe: Erdoğan’a gidip ne yapacağım, yeri sıcak, suyu var, yemeği var, içeceği var