Kılıçdaroğlu: Elektrik faturasını ödeyemeyen milyonların sesi olmak istedim

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Faturasını ödeyemediği için elektriği kesilen vatandaşların sıkıntılarına dikkat çekmek için faturasını ödemeyen ve elektriği kesilen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “4 milyon hanenin elektiriği kesildi 21. yüzyılın Türkiyesinde, bunu içime sindiremiyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, FOX TV’de Çalar Saat programına katılıyor.

Kılıçdaroğlu şu sözleri kullandı:

“Enerji bir haktır. Kendi halkından dolarla borçlanan bir hükümet var. Akıl mantık unutulmuş vaziyette. Bu sonucu eşimle birlikte aldık. Eşimin telefonuna borçlar geliyordu. Eşime ‘Elektrikler kesildiğinde lütfen haber ver’ dedim.

Ben elektrik faturasını ödeyecek mali güce sahibim. Elektrik faturasını ödeyemeyen milyonların sesi olmak istedim.

4 milyon hanede elektrik yoksa koltuklarında rahat oturan beşli çetenin bunu bilmesini istedim.

Elektrikler kesilince konuta geldim. Hazırlık yaptık. Komşularımız tüple aydınlatma araçları getirmişti. Karanlıkta biraz meskeni aydınlattık. Saat 21.00’de kamuoyuna açıklama yaptım. Bütün komşularıma yürekten teşekkür ederim, akşam yemekler göndermişlerdi. Komşularımız bize dayanak olmak için lambalarını söndürdüler.

Sarayın oligarkları duydu mu sanki? Hâlâ neden bunu yaptığımı anlayamamışlar. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, kıymetli olan bu ülkede yaşayan vatandaşların huzuru olması. Bu her siyasi partinin ortak amacı olmalı. İzledikleri iktisat siyaseti en süratli iflas eden iktisat siyaseti oldu.

Biz Aile Dayanakları Sigortası getirerek faturasını ödeyemeyenlerin faturasını ödeyecek. Sarayın aktörleri bu sigortayı getirmezler. Bu sigorta geldiğinde hiç bir aile aç, karanlıkta kalmayacak. Devlet oligarklara hizmet etmez.”

Detaylar geliyor…