İsmail Saymaz: O hacker’ler benim detaylarımi de ele geçirmiş, 4 sorunun cevabını bekliyorum

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Halk TV muharriri İsmail Saymaz, İbrahim Haskoloğlu’nun bahsetmiş olduğu hackerların kendi ayrıntılarını de çaldığını söylemiş oldu. Saymaz, “Sigorta sicilime ve maaş bilgime kimler nasıl ulaşabildi? Öteki hangi dataları ele geçirdiler? Kaç milyon beşere dair ellerinde bilgi var? Kimse hesap vermeyecek mi?” sorularının karşılığını beklediğini yazdı.

Saymaz yazısında, “13 Nisan sabahı uyandığımda her zamanki üzere cep telefonumu açtım, gelen aramalar ve bildirilere baktım. Biri epeyce dikkat cazipti. Gazeteci İbrahim Haskoloğlu tarafınca saat 06.36’da gönderilmişti. Bildiri şöylekiydi: ‘Size bilgi vermek istedim. Bana üç ay evvel hacker kümesi ulaştı ve ellerinde devlete ilişkin biroldukca bilginin olduğunu söylemiş oldu. Yetkililere ilettim fakat adım atılmadı. Dün birtakım sitelerde paylaşımlar üzerine başımdan geçeni anlattım. Hacker kümesi sizinle ilgili bilgiler paylaşmıştı.’ Haskoloğlu, ekran görseli yollamıştı. Görselde, iş yeri sicil numaram, Halk TV’nin adresi, sigorta kodum ve Ekim 2021’de aldığım maaşı yazılıydı. Bilgi verdiği için Haskoloğlu’na teşekkür ettim.” sözünü kullandı.

Saymaz şunları kaydetti:

Şunları yazdı:

“detayların yayılmaması için Bağlantı Başkanlığı’na, İçişleri’ne ve MİT’e resmi olarak gönderdim. Kimse umursamadı. Başımdan geçenleri anlattım diye soruşturma açmışlar. FETÖ’cülükle suçluyorlar. E-devlet’in hacklendiğini düşünmüyorum. Lakin büyük data sızdırılmış. Çok garip bir durum.”

Sahiden epeyce garip!

Daha garibi, Haskoloğlu’nun iletiden iki gün daha sonra gece yarısı meskenden alınıp şahsi bilgileri hukuka alışılmamış biçimde ele geçirmek ve yaymaktan tutuklanması oldu. ayrıntıları ele geçirilen bir gazeteci olarak, şu soruların karşılıklarını merak ediyorum: Sigorta sicilime ve maaş bilgime kimler nasıl ulaşabildi? Diğer hangi dataları ele geçirdiler? Kaç milyon beşere dair ellerinde bilgi var? Kimse hesap vermeyecek mi?”