HKP’den Erdoğan, Davutoğlu, Binali Yıldırım, Berat Albayrak hakkında cürüm duyurusu: “Nüfuz ticareti hatalarını işlediler”

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, eski Hazine ve Maliye Bakanı, Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ile devrin bakanları hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulundu.

Davutoğlu, Diyarbakır’da yaptığı ziyaret sırasında Başbakanlığı periyodunda artık itiraz ettiği mevzulara ‘bu biçimde itiraz etmediği’ tenkitlerine cevap verdi. Ahmet Davutoğlu, “İtiraz etmeseydim Başbakanlığım gitmezdi, itiraz etmeseydim benden daha sonraki Başbakan üzere bakanlar üzere milyarlarıma milyar katardım. Bir kuruş haram lokma yemedim. Onlara da haram lokma yemeyin dedim, yediler. Etraflarını güçlü ettiler. Damadını bakan yaptı. Akrabalarını varlıklı etti. 5 tane müteahhide Türkiye’yi peşkeş çekti” tabirlerini kullandı. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları kelam konusu konuşmanın akabinde cürüm duyurusunda bulundu.

“İrtikâp ve nüfuz ticareti” suçlaması

HKP avukatları, Erdoğan, Davutoğlu, Binali Yıldırım, Berat Albayrak ile 62’nci, 63’üncü, 64’ncü, 65’inci, 66’ncı devir bakanları hakkında, “İrtikâp”, “Nüfuz Ticareti”, “bakılırsavi Berbata Kullanma”, “Kamu nazaranvlisinin Cürmü Bildirmemesi” cürümlerini işlediklerini belirtti. Dilekçede, Erdoğan, Davutoğlu, Yıldırım, Albayrak ve ilgili bakanlar hakkında soruşturma yürütülerek kamu davası açılması talep edildi.

“Erdoğan’ın serveti yüzüktü artık yedi sülalesini milyarder yaptı”

Cürüm duyurusuna ait HKP MYK Üyesi Adnan Okur açıklama yaptı. Okur şu sözlere yer verdi:

“Saygıdeğer Halkımız; Bugün eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun itiraflarını yargıya taşıdık. Ne demişti Davutoğlu: “İtiraz etmeseydim benden daha sonraki Başbakan üzere bakanlar üzere milyarlarıma milyar katardım”. Ahmet Davutoğlu bayağı biri değildir. senelerca Devletin en üst seviye makamlarında bulunmuş, AKP’giller hükümetlerinde Başbakanlık, Bakanlık yapmış, en kritik kararlarda imzası ve onayı olan bir kişidir. Ülkenin ekonomik ve siyasi durumunun gidişatını belirleyebilecek, ülkenin emniyet, istihbarat ve ekonomik kurumlarına talimat verebilecek seviyede nazaranv icra etmiştir.

Tayyip Erdoğan’ın serveti bir yüzüktü artık kendi ailesini, avanesini, yedi sülalesini milyarder yaptı. Alışılmış ki iç edilen halkımızın parası, peşkeş çekilen yılların birikimi. Gün gelecek, devran dönecek; bir daha hukuk, kanun, kanuna ve vicdana bakılırsa karar kuran bağımsız ve tarafsız mahkemeler hâkim olacak. İşte bu biçimde sorulacak bu zulümlerin hesabı. AKP’giller’e karşı birinci günden itibaren cepheden yiğitçe ve mertçe gayret eden tek siyasi parti HKP olarak, o hesap gününün bir an evvel gelmesini sağlamak için gayret ediyoruz. Bıkmadan, korkmadan, yılmadan da gayret etmeye devam edeceğiz.”