HaberTürk müellifi Sarıkaya: TBMM kulislerinde, parti idare odalarında tanıklık ettim ki seçim çiçek açmış

taklaci09

Global Mod
Global Mod
HaberTürk gazetesi müellifi Muharrem Sarıkaya, “Dün TBMM kulislerinde, partilerin bulunduğu üçüncü kat koridorunda ve parti idare odalarında tanıklık ettim ki seçim çiçek açmış…” kanısını lisana getirdi.

Sarıkaya yazısında, “aynı vakitte bütün partilerde… Seçim çiçeğini tanımak da kolaydır; yeni saç tıraşı olmuş, koyu grup elbise giymiş, ayakkabıları ayna üzere parlayan biri, parti kümelerinin bulunduğu TBMM’nin ikinci katında elinde bir demetle bekliyorsa bilin ki seçimin çiçeğidir… Lakin bu periyot biraz farkları var… Geçmişte yanlarında mutlaka teşkilattan birileri olurdu; hatta ne kadar kalabalık getirirlerse o kadar makbule geçeceğine yönelik kanı hâkimdi… Bu sefer çabucak hepsinin yanında eşleri yahut çocukları var… Tahminen birinci açan seçim çiçeği olması niçiniyle bu biçimdedir, yakında geçmiştekine benzeri manzaralarla de karşılaşırız.” değerlendirmesini yaptı.

Sarıkaya şu sözleri kullandı:

“Belirtmeliyim ki bu durum bütün partilerde kelam konusu… “Beni hatırladınız mı?” diyen parti yöneticilerinin odalarından içeri dalıyor. Fazla uzatmadan da hususa giriyorlar… Bütün bunlar da gösteriyor ki bu seçim partilerin adaylar ile meseleleri bol olacak. Hele ki yeni sistemin partilerin liste ittifakına zarurî hale getirdiği bir dönemde…”