Gelecek Partili Özdağ: Meral Hanım benim ablam, ona reaksiyon göstermem kelam konusu olamaz

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla Bağlantılar Lideri Selçuk Özdağ, başbakanlığa talip olan Yeterli Parti Genel Lideri Meral Akşener’e yönelik bedellendirilen kelamlarına ait açıklama yaptı. Kelamlarının çarpıtıldığını söz eden Özdağ, “Sayın Meral Akşener ‘başbakanlığa talibim’ dedi. Ben de bizde talibiz dedim. Ben 6’lı masa için canla başla çalışan biriyim. Meral Hanım benim ablam. Ona reaksiyon göstermem kelam konusu olamaz” dedi.

Özdağ halktv.com.tr’ye yaptığı açıklamada şunları söylemiş oldu:

“Konuştuğum gazeteciye 6’lı masanın şeffaf olduğunu ve birbirlerini bilgilendirmeden bir adım atmadıklarını söylemiş oldum. Gazetecinin ‘süreç nasıl sürecek?’ halindeki sorusu üzerine ise ‘evvela bir ortak cumhurbaşkanı adayı çıkaracağız, parlemento çoğunluğunu sağlayacağız ve her parti parlementoda olacak, bu periyot içerisinde objektif tarafsız bir yargı oluşturacağız, TBMM içerisindeki araştırma ve soruşturma komiteleri bunları yapacak. Artık dayanışma vakti daha sonrasında parlamenter sisteme geçiş ve yarış zamanı’ dedim.”

Özdağ, kendisine yöneltilen “Meral Akşener müsabakada Başbakanlık istiyor” şeklindeki söyleme ise, “Olabilir. Bizde istiyoruz. Öteki partiler de istiyor. Milletimiz daha evvel bize bir Başbakanlık vermişti. Fakat Adalet ve Kalkınma Partisi bize bir darbe yaparak koltuğumuzu çaldı. Artık biz milletimize koltuğumuzu verir misiniz? diyeceğiz. Verirse eyvallah. Diğerine da verirse bir daha eyvallah. 3 yıl daha sonrasını millet nasıl takdir edecek bilmiyoruz ki. Parlementer sisteme geçtiğimizde hangi parti ben başbakanlığa talip değilim der ki. Kim başbakan olursa o benim başbakanımdır. Şayet Erdoğan partili cumhurbaşkanı olmasaydı o da benim cumhurbaşkanımdı. Ayrıyeten Meral hanıma niye yansım olsun. Meral hanım benim ablam. Ben ülkücü gelenekten geliyorum. Yanlış bir cümle kullanırsam özür dilerim. Lakin söylemediğim bir şey yazıldı” diyar karşılık verdiğini söylemiş oldu.

TIKLAYIN – Gelecek Partili Özdağ: Başbakanlık evvela bizim hakkımız