Fernando Muslera: “Hatay maçına derbi ciddiyetiyle hazırlanacağız”

Leila

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Futbol A Grubu Kaptanı Fernando Muslera, idman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Vefat yıl dönümü sebebiyle eski futbolcumuz Ahmet Çalık’ı anarak kelamlarına başlayan Muslera, şampyonluk amacına giden yolda sıkı çalışmaları gerektiğini söz etti.

Kaptan Nando’nun açıklamaları şöyle:

“Ahmet Çalık’ın ailesine başsağlığı dilemek istiyorum. Kendisi fazlaca sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Dünkü Çalışan Gazeteciler Günü’nü de kutlamak istiyorum.”

“Çok çalıştık. Alandaki performansımızdan epey mutluyuz. Alanda zorlandığımız şeyler vardı. Onların üstüne giderek hoş bir sonuç aldık. Şu anda memnunuz.”

“ABDÜLKERİM VE MARCAO ÇOK KALİTELİ OYUNCULAR”

“Abdülkerim Türkiye’deki en güzel stoperlerden birisi. Marcao da fazlaca hoş bir dönem geçirmişti. Şu an İspanya’da. Ona muvaffakiyetler diliyorum. Onları karşılaştırmaya gerek yok. Galatasaray oyuncuları her vakit yüksek kalite olmak zorundadır. İkisi de fazlaca kaliteli oyuncular.”

“ÇOK HOŞ BİR ATMOSFER VAR”

“Yönetimimiz büyük değişiklikler yaptı. Hoca değişimi ve düzgün transferler yaptılar. Keyifli bir biçimde çalışıyoruz. Çok hoş bir atmosfer var. Bu rahatlığın keyfini çıkarmaya çalışıyoruz. Sonuçlar birebir vakitte geliyor ve sonuçların daha âlâ gelmesi için çalışmaya devam ediyoruz.”

“Şüphesiz hafta boyunca fazlaca çalıştık. Fenerbahçe’yi tahlil ettik. Asla kolay değil. 3-0’lık kararın iki golünü son dakikalarda attık. Onlar da yeterli uğraş etti. birlikteliği aramaya çalıştılar. Taraftar için hayli özel bir muvaffakiyet aldık ve galip geldik.”

“ÜÇ BÜYÜKLER DEĞİL, TÜM GRUPLAR DEĞERLİ”

“Sadece üç büyüklere değil, tüm gruplara paha biçmek gerekiyor. Türkiye Ligi’nde tüm ekiplere karşı oynamak sıkıntı. Fener’i yendik ve rahat olacağız diye bir şey yok. Tam aksine Hatay’a karşı iki katı daha konsantre biçimde alana çıkacağız. Derbiye hazırlanıyor üzere hazırlanacağız.”

“Her gün çalışıyorum. Yapabileceğimin en uygunu yapmaya çalışıyorum ve gruba daha fazla nasıl katkı sağlayacağıma odaklanıyorum.”

“FİZİĞİM EL VERDİKÇE DEVAM EDECEĞİM”

Kalecilere karşı epeyce sert çıkışlar olabiliyor. Önceklikle onların bir insan olduğunu unutmamamız lazım. Sert tenkitlerde bulunmamamız gerekiyor.”

“Fiziğim el verdikçe oynamaya devam edeceğim. Şu anda bir daha sonraki adım ile ilgili rastgele bir planım yok. Fiziğimi korumak için elimden geleni yapacağım. Buna odaklanıp bu türlü devam edeceğim.”

“Sezonun bitmesine epey var. Olumlu mantalite ile devam etmeliyiz. Her maç epeyce sıkıntı olacak. Türkiye Kupası var. O da bizim gayelerimizden biri. Hayallerimizi gerçekleştirmek için her şeyi yapmaya devam edeceğiz.”