e-posta 24/48 saat içinde geri yüklendi, kesinti açıklandı

Felaket

Member
“Bu yeni iletişimde, verdiğimiz rahatsızlık ve kötü hizmet için kullanıcılarımızdan bir kez daha özür dileyerek başlamak istiyoruz. Yorumlarınızı okuduk ve anlıyoruz. Ama her şeyden önce, artık bunu yapabildiğimize göre, daha fazla bilgi paylaşmak istiyoruz. size ne olduğu hakkında, yaptığımız iş hakkında ve sorunu çözmek için bir zaman ufku verin”, diye yazıyor veren şirket Pazar akşamı, bir posta hizmetinin tıkanması olabilecek bir durumla ilgileniyor İtalya’da internetin gelişinden bu yana daha zor.

Teknik açıklama: bir depolama hizmeti sorumludur

Ve Italiaonline tarafından açıkça reddedilen bir bilgisayar korsanı saldırısı da dahil olmak üzere internette yayınlanan çok sayıda iddianın ardından, kesintinin arkasındaki teknik motivasyon da ortaya çıkıyor. “Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, posta kutularımızı desteklemek için, dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları tarafından kullanılan depolama teknolojileri üreticisi harici bir satıcı tarafından sağlanan yenilikçi bir depolama teknolojisini kullanıma sunduk. Ne yazık ki, bir işletim sistemi hatası, doğru veriyi tehlikeye attı. çalışan ve sonuç olarak üzerinde bulunan posta kutularınınki” diye yazıyor şirket.

“Verileri etkilememeye çalışıyoruz”

Müşterilerin en büyük endişesi açıkçası tüm malzemelerinin geri kazanılmasıdır. Ve Italiaonline, son günlerde zaten söylenenleri yineliyor: “Veri bütünlüğünü korumanın birincil amacı”. “Satıcı, tüm dahili ekiplerimizin desteğiyle sorunu çözmek için yorulmadan çalışıyor ve sorunun çözümü için bir düzeltme oluşturuyor. Ancak, bu işletim sistemi düzeyinde bir hata olduğundan, çözüm teknik geliştirme süreleri gerektiriyor. “.

“Önümüzdeki 24/48 saat içinde Libero Mail ve Virgilio Mail’i geri yüklemeyi umuyoruz. Bunun kullanıcılarımız için zorluklar yarattığının farkındayız, ancak İtalyan posta sağlayıcısı olmak çok ciddi olmamızı gerektiriyor. Her zaman olduğu gibi, herhangi bir güncelleme ileteceğiz ,” açıklamasını sonlandırıyor.

Müsteşar Butti: veri bütünlüğünü garanti eder

Başbakan, 9 milyon İtalyan’ın dahil olduğu Libero ve Virgilio’nun engellenen e-postaları davasına müdahale ediyor. “Bu araçları kullanan tüm profesyoneller için rahatsızlık ve zarar yaratan bir durum. Bu amaçla, Dijital Dönüşüm Departmanı ofisleri aracılığıyla, iki sağlayıcıyı yöneten şirket olan Italiaonline’ın genel müdürüyle temasa geçtim. Teknolojik Yenilikten Sorumlu Müsteşar Alessio Butti, sorunun kökenini açıklığa kavuşturmak ve kullanıcıların verilerinin bütünlüğüne saygı gösterilmesini garanti edebilecek bir çözümü mümkün olan en kısa sürede belirlemek” dedi.

Loizzo (Lega): “Bir toplu dava öneriyorum”

Meclis’in Kültür Komisyonu üyesi ve Lega milletvekili Simona Loizzo, “Bir toplu dava önermek gerekiyor” diyor. Loizzo, “Bunlar tarihsel hesaplar olduğu için,” diye ekliyor Loizzo, profesyonel profillere sahip bile birçok kullanıcı var. Faaliyetlerinden önemli ölçüde zarar görmüş tüm insanlar. Bu nedenle, alınan zararları korumak için bir toplu dava önerileceğini umuyorum ve bu Derhal harekete geçilecektir. Agcom’u da gerçek sorumlulukları anlaması için dosya açmaya davet ediyorum” dedi.