Binance CEO’su LUNC İçin Konuştu: 3 Teklif deklare etti!

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Binance CEO’su Changpeng Zhao LUNC ekosistemindeki yüzde 1,2’lik yakım süreci hakkında konuştu. Bu yakım sürecinin belli adımların akabinde spot ticarette uygulanacağını aktardı. İşte detaylar…

Binance CEO’su LUNC yakım teklifini değerlendirdi

Changpeng Zhao, tüm LUNA Classic (LUNC) spot ticaret faaliyetlerinde yüzde 1,2’lik yakımı uygulamak için Binance’in yol haritasını genişletiyor. Cuma günü, Binance CEO’sunun spot ticaret faaliyetinde yüzde 1,2’lik yakmayı uygulamak için bir uzlaşma önerdi. Zhao, bu teklifini Twitter’daki bir soru karşılık aktifliğinin akabinde yayınlanan bir blog gönderisinde paylaştı. Gönderide CZ, borsanın bunu nasıl uygulamayı planladığını ortaya koyuyor.

Blog gönderisine göre, 3 adımlı bir müddetç olacak. Birinci adımda Binance, kullanıcıların LUNC alım satım faaliyetlerinde yüzde 1,2 vergi ödemeyi seçmelerine müsaade vermek için bir “katılım düğmesi” oluşturacak. İkinci olarak, borsada tutulan LUNC’nin yüzde 25’ini kabul eden kullanıcılar, ödemeyi seçen kullanıcılar için vergi başlayacak. Son olarak, 3. adımda, iştirak hesapları toplam süreç hacminin yüzde 50’sini oluşturduğunda, borsa vergiyi tüm ticaret faaliyetlerine uygulayacak. Lakin borsanın ve CZ’nin koşullarının olduğunu da belirtmekte yarar var.

Adım 1’in tamamlanmasından daha sonraki bir ay ortasında Adım 2 eşiğine ulaşılamazsa yahut gelecekte eşiğin altına düşerse, daha sıradan bir kullanıcı tecrübesi sağlamak için iştirak özelliğini kaldıracağız.

Topluluktan olumlu yanıt

CZ’nin dünkü önerisi, Terra topluluğundaki biroldukca kişi tarafınca adil olarak karşılandı. Yakım başarılı olursa, topluluk için coin arzını azaltma yolunda büyük bir adım olduğunu kanıtlama talihi var. Binance, son 24 saatte yaklaşık 370 milyon dolarlık LUNC hacmiyle alım satım faaliyeti açısından en büyük hacme konut sahipliği yapmaya devam ediyor. Tanınan kripto medya haber kaynağı Wu Blockchian, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Binance’e göre, iştirak hesapları Binance’de tutulan toplam LUNC’nin yüzde 25’ine ulaştığında, LUNC ticareti yaptıklarında tüm isteğe bağlı traderlar için yüzde 1.2’lik vergi tahsil etmeye başlarız. Yüzde 50’ye ulaştığımızda, tüm LUNC süreçleri için yüzde 1,2 ticaret vergisini uygulayacağız.

Bu sırada, Çarşamba günü yüzde 1,2 LUNC vergi yakma teklifini uyguladığından beri, 950 milyondan fazla LUNC yakıldı. Arz, 10 milyar arz gayesinden hayli uzakta, yaklaşık 6.9 trilyonda kalıyor. Lakin, yalnızca dün 455 milyonun üzerinde yakım gerçekleşti. LUNC, yazım sırasında yüzde 8.4’lük bir kayıp ile 0.000025129 dolardan el değiştiriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto para ünitesi, son yedi günde yüzde 18.4 oranında bedel kaybetti.