BBP önderi Destici’den Erdoğan’a: Büyük oyuna gelmemek lazım

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Sabah gazetesi müellifi Yavuz Donat, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici‘nin kendisini ziyaret eden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a, “Sığınmacılar mazeret edilerek, provokasyon hazırlanıyor… Türk milliyetçiliği ile Arap milliyetçiliği çatışması isteniyor… Bu büyük oyuna gelmemek lazım.” söylemiş olduğini aktardı.

Donat bugünkü yazısında, Destici- Erdoğan görüşmesinin perde gerisini aktardı.

Donat yazısında şu sözleri kullandı:

“Mustafa Destici, “Sayın Cumhurbaşkanım” dedi: Partimizi ziyaretiniz, bizim için fazlaca pahalı. daha sonra… Nerelere gittiğinden kelam etti: Şırnak, Kars, Erzurum, Ardahan, Trabzon, Ordu, Giresun, Samsun, Sinop, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Denizli, Aydın, Mersin… 9 ay ortasında tam 65 ili gezdim. Vatandaşlardan gelen talepleri, Erdoğan’a aktardı: Tarımsal takviye… Tarlanın sahibine değil de, şahsen ekip/biçene, üretene verilse daha âlâ olacak üzere. Çiftçi… Mazottan ÖTV alınmamasını istiyor. Korona… Ekonomik sorunlar… En hayli, düşük maaşlı emekli ile küçük esnafı vurmuş.

Mustafa Destici, sığınmacılar konusunda partideki arkadaşları ve uzmanlarla birlikte hazırladıkları raporu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu.

BBP önderi, bize dedi ki:

Geçmiş, geçmişte kaldı… Dünü tartışmanın bir faydası yok… Önümüze bakalım. İç savaş sona erince, Suriye olağana dönünce, sığınmacılar da ülkelerine gitsinler. Kuzey Suriye’de imar çalışmalarının devam ettiği yerler var… Türkiye’nin ve birtakım İslam ülkelerinin dayanağıyla… Buralara 2022 yılı ortasında 500 bin Suriyeli gönderilecek. Gaziantep üzere sanayi kentlerine gittim… Sanayicilerle görüştüm… Ticaret ve sanayi oda liderleri ile de… Çalışanlar, iş kuranlar var… Onlar dönmezler.”