Ahmet Hakan’dan AKP’li Şenel Yeniyıldız’a: Ayakkabısını öpme tavsiyesi, en başta Erdoğan’a karşı ayıp

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın katıldığı bir televizyon kanalında “Biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” sözlerini kullanımını kıymetlendirdi.

“bu biçimde bir şey söylemiş olacağına inanamadım. Görüntüsünü bulup izledim. Kahretsin! Söylemiş abi, söylemiş” diyen Hakan, şöyleki devam etti:

“Benim tanıdığım Şenel Yediyıldız, bırakın bu biçimde şeyler söylemeyi, bu biçimde şeyler söyleyenleri kınayacak bir adamdı. Nasıl oldu da bu biçimde oldu anlayamadım.

Şenel Yediyıldız’a eski dostluğumuz hatırına bir şeyler söylemek istiyorum:

Eğer Erdoğan’ın, “ayakkabı” ve “yalamak” sözcüklerinin kendi ismi etrafında yan yana getirilmesinden mutlu kalacağını düşünüyorsan üzücü biçimde yanılıyorsun. Erdoğan, el öptürmeye bile karşı. “Annenizin ve öğretmeninizin haricinde kimsenin elini öpmeyin” diye kaç defa söylemiştir. Ayakkabısını öpme tavsiyesi, en başta Erdoğan’a karşı ayıp yani.

“Erdoğan’ın hakkını teslim etmek gerekir” bildirisinin altını çizmek için insan haysiyetine hiç yakışmayacak tıpta tavsiyeler vermek hiç lakin hiç olmadı. En berbatı de bu biçimde bir cümlenin Erdoğan’ın siyasi çizgisine ziyan vereceğinin farkında bile olmamak.”

TIKLAYIN AKP’li Şenel Yediyıldız: Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşıyıp ayakkabısını elimizle yalamamız lazım