Abdülkerim Bardakcı: “Ligin en iyisiyiz”

Leila

Global Mod
Global Mod
Futbolcumuz Abdülkerim Bardakcı, bugün gerçekleştirdiğimiz idman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Adaptasyon sürecini çabuk atlatarak form tuttuğunu lisana getiren Bardakcı, “Konya üzere bir kentten İstanbul’a ve epey büyük bir topluluğa geliyorsunuz. Doğal ki bunun zorlukları var, yeni arkadaşlıklar ediniyorsunuz. Birkaç tane kusur yaptım, bu manada ruhsal manada zorlandım lakin genel olarak psikolojisi kuvvetli bir beşerim. Her hafta çalışarak, üstüne koyarak bu süreci atlattım” tabirlerini kullandı.

Giresunspor karşısında grup arkadaşı Victor Nelsson’un cezalı olmasından ötürü oynayamayacağının hatırlatılması üzerine ise oyuncumuz, “Kimsenin kuşkusu olmasın. Emin, Metehan ve Ross genç olmalarına karşın çıkıp aslanlar üzere çaba edecektir” tabirlerini kullandı.

“ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Şampiyonluğun en güçlü adayının Galatasaray olduğunu lisana getiren başarılı stoper, “Bizim sene başından beri tek odaklandığımız şey, şampiyonluk. Bana göre de Allah’ın müsaadesiyle şampiyon olacağız. En düzgün futbolu oynayan, en âlâ çalışan ve gayret eden biziz. Çok daha uygun bir aile ortamımız var. Bu da sonunda başarıyı getiriyor” diye konuştu.

İyi performansı ötürüsıyla ulusal gruptan davet beklediğini söyleyen Abdülkerim Bardakcı “Her Türk futbolcu üzere ben de davet bekliyorum. Şu anda yeterli bir performans sergiliyorum. Oraya gidip ulusal formayı terletmek için sabırsızlanıyorum” halinde konuştu.

Oyunun her istikametinde uygun bir grafik çizdiklerini söz eden başarılı stoper, “Oyunun iki tarafında epeyce uygun oyuncularımız var. Defansı en önde, hamlesi en geride başlatıyoruz. Şu an için her ikisi de epey âlâ. İnşallah az gol yemeye ve epey gol atmaya devam ederiz” diye konuştu.

“MUSLERA FAKTÖRÜ ÖNEMLİ”

İyi savunma performansının kadro formuyla ölçülebileceğini lisana getiren Abdülkerim Bardakcı, “”Geçen sene ruhsal olarak makûs vakit geçiren bir Galatasaray vardı ve ister istemez oyuncular bundan etkileniyordu. şahsi olarak ben Marcao’yu epey beğeniyorum. Kadro düzgün olunca savunmayı da uygun yapıyorsunuz. Biz, Victor ile epey uygun anlaşıyoruz. Geçen maçtan daha sonra da söylemiş oldum, ardımızda Muslera üzere bir faktör var. O da bizim için epey kıymetli.”

“GOLLERİMLE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUM”

Defansın yanı sıra gol de atmak istediğini söyleyen oyuncumuz, “Benim en değerli özelliklerimden birisi gayretin yanı sıra oyun kurabilmek. Ekibime bu manada daha fazla katkı sağlamak istiyorum. Geçen sene fazlaca gol atmıştım, bu sene hayli kaçırdım. İnşallah gollerime de başlayacağım ve daha fazlaca katkı sağlayacağım.” biçiminde konuştu.

“TEK ODAĞIM GALATASARAY’DA ŞAMPİYONLUKLAR YAŞAMAK”

Şu anda eriştiği düzeye epeyce daha erken yaşta erişememe sebebiyle ilgili olarak ise Bardakcı, “Benim de en epey üzüldüğüm konulardan birisi bu. Konyaspor’dayken alt liglere epeyce fazla kiralık gittim. Ben de geç kaldığımı düşünüyorum. Daha genç yaşlarda bu seviyeyi yakalasaydım hayli farklı olabilirdi. Her şey nasip kısmet. Nasibimizde bu biçimdesi varmış. Daima oynamak isteyen, yedek kalmayı sevmeyen bir futbolcuyum. O yüzden daima kiralık gitmek istedim.” dedi.

Abdülkerim Bardakcı, “Avrupa’da bir kulüpte forma giyme hayali olup olmadığı formundaki soruya, “Şu anda tek odaklandığım şey, Galatasaray’da şampiyonluklar yaşamak. İnşallah Galatasaray’ın bir efsanesi olarak kalabilirim” diye cevap verdi.

Ligin en güzeli olduklarının altını çizen futbolcumuz, “Takımdaki büyükler aile ortamı yaratıyor. Herkes birbirine dayanak oluyor. İstatistikler palavra söylemez. Ligin en güzeliyiz. İnşallah bu biçimde devam edeceğiz. Galibiyet serisini en uzun ne kadar sürdürürsek ona çalışmaya devam edeceğiz.” sözleriyle kelamlarını noktaladı.